O co tady jde

22. září 2014 v 20:39 | Dave
Představil jsem se já, teď jsou na řadě účely blogu.

Ještě jednou o majiteli: David Bukowski je jméno, které mě napadlo už asi před rokem. Původně to měl být můj umělecký pseudonym, poté hlavní hrdina mé knížky, poté dlouho nic a teď jsme tu. Charlese Bukowského mám jako spisovatele rád, nicméně to jméno není žádný veřejný projev oddanosti. Probudil jsem se, řekl jsem si "Bukowski!" a už to bylo. David/současné Dave je pak už opravdu jen nahodilé jméno.

Symboliku v blogerově jméně tedy těžko hledat.

Jinak tady ještě chybí vyjádření ke zrušení mé minulé stránky, tzn. JLW. (Případný odkaz o několik málo článků níže). Pravda je, že ten blog se mi nelíbil. Byl takový neurčitý, neosobní, čím dál více nezajímavý. Kromě toho se mi perspektiva přezdívky coby těch obyčejných tří nicneříkajícch iniciál nezdála moc zajímavá. V kostce - tohle je prostě druhý pokus, ve kterém vidím nadějnější budoucnost.


O zaměření: K dalším změnám patří určitá vyhraněnost blogu. Přijde mi to tak lepší, původní představa dalšího obyčejného bílo-modrého/bílo-červeného motivu mi nepřipadala dostatečně zajímavá. Aspoň ne natolik, abych "až teď" něco takového založil, přece jenom se ve všežánrových blozích brodíme až po kolena.

Je mi jasné, že m*dnout do záhlaví adresu blogu a obrázek oblíbeného filmu je ohromně inteligentní, ale jsem s tím jaksi smířený. Dělá svou funkci - zaujme a něco vypoví. To mi prozatím stačí.

K tomuto blogu se tedy neodlučitelně vážou témata krimi, thriller a (temnější) fantastika včetně hororu.


O příspěvcích: Jak jste si asi všimli, půjde hlavně o recenze, ať už knižní, filmové nebo seriálové. Původně se tu měly objevovat i vybrané novinky, ale ty budou nejspíš patřit jen na facebookovou část stránky, a to až budu mít nějaký počáteční kapitál fanoušků.

Hodlám samozřejmě pokračovat v hororové abecedě, také se můžete těšit na měsíční nálož mnou nejočekávanějších knižních i filmových titulů. Nové rubriky budou přibývat, tohle je jen začátek.


O pravidlech: Ani nevím, proč se s tím pářu. Ale bude to tu.

1) Recenze a podobné věci, které se zde budou objevovat, jsou samozřejmě mé názory. Diskuzím zůstávám otevřený.
2) Nicméně platí pravidlo, že vás nikdo moje články nenutí číst. To, že jsem urazil vaše subjektivní postoje, mě upřímně nejspíš vůbec nezajímá. Takové přestřelky nikdy nikam nevedou a je tedy zbytečné je rozpoutávat.
3) Komenty v rozumných mezích. Sem tam se sprosté slovo zatoulá, ale člověk pro to musí mít kurva dobrý důvod.
4) Alespoň náznak gramatiky by neuškodil.
5) Kdo nedodržuje pravidla, není cOoL.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 JItka JItka | E-mail | Web | 23. září 2014 v 7:25 | Reagovat

Tak na ty Thrillery a horory se těším, jsem zvědavá co budeš nahazovat a co mi zaujme ;) Tak hodně úspěchů a snad ti to vydrží ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama