Nejstrašidelnější klaun? Stále Pennywise

28. října 2014 v 11:11 | Dave |  Tématické články

"Mučí, mlátí, řežou, sekají, ničí, vraždí a stejně se pořád usmívají."Málokdo si nevšiml stále vzrůstajícího šílenství okolo děsivých klaunů. Aby taky ne, podívejte se na ně - podivně barevné vlasy, prázdné obličeje, které zakrývá namalovaný úsměv, plandavé obnošené oblečení, předstíraná veselost. Není divu, že si tenhle druh bubáků udělal v hororech své místo. Vlastně se rozšiřuje i dál - koukněte se třeba na krimi novinku Ivana Hladíka Klauni (dobře, tam jsou jen namalovaní na mrtvolách, ale počítá se to.)
Zkrátka - tenhle trend tu už nějakou dobu je a rozhodně ještě bude. Ale jelikož se všechno časem obehraje, přicházejí tvůrci s novými a novými kostýmy, zbraněmi a maskami. Asi nejnovější přírůstek je ze série American Horror Story (obrázek níže).


Koncept však zůstává stejný.
Jsou děsiví, protože se usmívají.
Mučí, mlátí, řežou, sekají, ničí, vraždí a stejně se pořád usmívají. Vlastně jsou při těchto činnostech ještě veselejší, než kdy jindy.

Přidávám odkaz na jeden známý, výborný a samozřejmě neuvěřitelně nevtipný prank s pomalovaným vrahounem. Pokud neznáte, koukněte.Otázka ale zní:
Kdo z nich je ten nejstrašidelnější?
K napsání tohoto článku mě vedl celkem rozšířený názor, že novým králem klaunů je právě ten z AHS. Upřímně na tenhle seriál moc nekoukám, ale na vraždu jsem se s chutí podíval a nedopadlo to jinak, než jsem očekával.
Je to vcelku dobré.
Ale tenhle šašek z mého pohledu nesahá Pennywiseovi ani po kotníky.
Klaun z AHS (nevím, jak se jmenuje ani jestli má vůbec nějaké jméno) to totiž hraje na jedinou věc, a to je právě makeup. Ten je, nutno přiznat, slušně děsivý, jinak ale do komunity magorů z cirkusu nepřispívá ničím jiným. Trošku znalejší hororu totiž vědí, že se v creepy klaunských vraždách brodíme až po kolena a tahle scéna tak není žádnou novinkou.
Zato Pennywise… ten je nejen hlavním představitelem kultu evil clown, ale také něčím, co zatím nikdo nedokázal napodobit. Pokud jste totiž četli Kingovo To a náležitě se nad ním zamysleli, musíte se mnou souhlasit, že jeho podstata není v makeupu ani kostýmu, ale vlastně už jen v jeho existenci. On je doslova ztělesněním zla, které se skrývá pod Derry, je všude, dokáže ohýbat realitu do nesmyslných halucinací, jež jsou až příliš podobné té nejhorší noční můře. Sám se dokáže proměnit v cokoliv a není před ním úniku. A pokud vás dostane - jakože nejspíš ano - půjdete hluboko, hluboko pod zemský povrch a až do smrti se budete vznášet… jako balónky. Husté, že?

A přesně v nepředvídatelnosti tkví Pennywiseovo kouzlo. Na opačné straně, běžní vraždící klaunové jsou daleko nenáročnější a oddechovější druh drsné zábavy nebo mrazivé hrůzy, ale člověk si musí přiznat, že nás nemůžou bavit donekonečna.


Zdroje: wikipedia.com
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama