Knihy

{Knižní recenze} / Detektiv posedlý svou prací

20. července 2015 v 11:00 | Jáchym Šidlák
Luther, kriminální seriál od BBC, který ve své kategorii může konkurovat například i Wallanderovi, se nyní dočkal svého knižního "prequelu". Jsou případy detektiva Johna Luthera zábavnější na obrazovce nebo na papíře?

{Knižní recenze} / Vidí tě, ale ty jeho ne

16. června 2015 v 21:59 | Jáchym Šidlák
Lars Kepler se vrátil v plné síle a jeho pátý román vás tak znovu pořádně napumpuje adrenalinem…

{Knižní recenze} / Prostý příběh, který vám vyrazí dech

28. května 2015 v 17:38 | Jáchym Šidlák
Román Johna Williamse Stoner vyšel v USA poprvé před padesáti lety a dodnes tamní čtenáře nepřestává uchvacovat. Teď je konečně díky nakladatelství Kniha Zlín k dostání v českém překladu a i my tak máme možnost se přesvědčit, že o jeho kvalitách nemůže být ani těch nejmenších pochyb.

{Knižní recenze} / Neklidné roky v Binghamu

19. května 2015 v 16:25 | Jáchym Šidlák
Dvě dívky sedí v ponuré, chladné místnosti, odkud není úniku. Měsíce se mění v roky a naděje, že se vrátí do svých domovů, je čím dál tenčí…

{Knižní recenze} / Krvavá sedmdesátá léta v Oslu

18. května 2015 v 14:10 | Jáchym Šidlák
Pro ukázkového dobráka od kosti někdy zkrátka není jednoduché být vrahem z povolání. Obyčejná zakázka se tak v mžiku oka může změnit v boj o holý život…

{Knižní recenze} / Oddíl 52 vyráží za dobrodružstvím

1. května 2015 v 17:37 | Jáchym Šidlák
Nevinný výlet se změní v děsivý a zvrácený boj s nepřítelem, kterého nelze porazit…

{Knižní recenze} / Nedbalá vražda na Severních blatech

6. dubna 2015 v 20:18 | Jáchym Šidlák
Holberg, stařec bez rodiny a bez přátel, je nejspíš daleko větší parchant, než se na první pohled zdá…

{Knižní recenze} / Jen to, co je přechodné, je dokonalé

4. dubna 2015 v 19:22 | Jáchym Šidlák
Někdy ani nepotřebujete strhující příběh, aby vás detektivka nadchla. Někdy stačí skvělý, oduševnělý vypravěč s citem pro lidskost. Přechodné dokonalosti jsou ukázkovým případem.

{Knižní recenze} / Krvavá trofej, se kterou se nepochlubíte

31. března 2015 v 17:53 | Jáchym Šidlák
Fanoušci skandinávských thrillerů, mějte se na pozoru! Trofej není pouhou řadovkou, ale velmi promyšleným, složitým a hlavně proklatě návykovým čtením.

{Knižní recenze} / Těžké časy pro osloskou policii

27. března 2015 v 19:14 | Jáchym Šidlák
Uplynulo půl roku, Harry Hole je zpět a Nesbøho fanoušci si po Přízraku napětím okusují nehty. Tuší totiž, že Harryho osud bude nejistý už od začátku…

{Knižní recenze} / Sériový zabiják jako klaďas

26. března 2015 v 11:43 | Dave
Ďáblova hora je jedním z patnácti titulů, které vyšly na Velký knižní čtvrtek. A pokud mohu mluvit za sebe, patří rozhodně k nejlepším. Autor jen bezduše nerozmazává detektivní zápletku, ale snaží se z ní vyždímat, co to jde, a my ve výsledku dostáváme nadmíru procítěné nevšední počtení. Nechte si tuhle knihu doporučit!

{Knižní recenze} / Záhada Šérových ostrovů

11. března 2015 v 13:00 | Dave
Příběh o dívce z tábora Brännö, která si šla zaplavat do moře a už se nevrátila, je starý několik desetiletí. Stále ovšem není zapomenutý a dosud nikdo netuší, co se s ní stalo. A to byste nevěřili, co jsou lidé schopní kvůli pravdě udělat.

{Knižní recenze} / Nevinná oběť moře

4. března 2015 v 13:00 | Dave
Španělská rybářská vesnička Panxón žije pokojným, tichým životem. Už dvanáct let nic nenarušuje zdejší klid a místní obyvatelé očividně nemají co skrývat. Jednoho rána ale moře vyplaví tělo zesnulého muže a ve vesnici se po dlouhé době opět začíná připomínat příběh o mrtvém kapitánovi, který vyplul do bouřlivých vln a už se nevrátil...

{Knižní recenze} / Žhavý kandidát na krimi roku

23. února 2015 v 19:01 | Dave
Spletitý příběh, falešné stopy, neobvyklá zápletka, dvojitá porce napětí a naprosto nečekané rozuzlení. To všechno přináší Hedvábník, připravte se.

{Knižní recenze} / Bestiální řádění vraha nebere konce

21. února 2015 v 19:08 | Dave
V Uzlu, chronologicky počátečním dílu série Naše město, jsme sledovali Richarda Krauze, nesmělého, ale velmi schopného mladého detektiva, při řešení svého prvního případu vraždy. V Bestii už je Krauz otrlejší a poněkud drzejší, proti němu však tentokrát stojí divoké, nenasytné a hlavně otravně nepolapitelné mostrum. Vyšetřování se line napříč celými roky a policie je bezradná…

{Knižní recenze} / Malý Wilburek skrývá tajemství…

15. ledna 2015 v 21:27 | Dave
… malý Wilburek má armádu zla!

{Knižní recenze} / Perné léto komisaře Wallandera

1. ledna 2015 v 19:55 | Dave
Pamatujete na tu ponurou, studenou a mlhavou atmosféru, která vás při čtení Usměvavého muže pronásledovala na každém kroku, ať už pršelo nebo žhnulo slunce?
Taky se těšíte na stejný zážitek v dalším díle Případů komisaře Wallandera?

No, máte smůlu.

Do Ystadu totiž přišlo léto… v celé své kráse.

{Knižní recenze} / Temná parta v temných krajinách

25. prosince 2014 v 14:01 | Dave
Luke Scull, autor Temného bratrstva, se kromě psaní věnuje především grafice RPG videoher, a to i pro takového giganta, jakým je BioWare. Na jeho prvotině je to opravdu znát! Svět, ve kterém se děj knihy odehrává, je plný prolhaných tváří, anti-hrdinů a složitých politických intrik, zároveň je ale svým způsobem krásný a velkolepý a na každý návrat do něj se budete těšit.


Dominik Dán: Uzel // Recenze

30. listopadu 2014 v 13:09 | Dave
Richard Krauz, nedávno povýšený z pochůzkáře na detektiva, řeší svou první vraždu. S postupujícím vyšetřováním ale musí čelit dalším nástrahám osudu - především se rozhodnout, co je vlastně správné a co ne.


Budeš mlčet. Možná až napořád

18. listopadu 2014 v 23:55 | Dave
Na skútru se po paintersmillském sněhu vesele prohání masový zabiják, jehož kosti jsou už šestnáct let uloženy pod zemí.
Ano, tady skutečně něco nehraje.


Ol' Meagher had a farm...

1. listopadu 2014 v 18:35 | Dave
Irská vesnička Knocknadeenly a tamější farma, na které žije osamělý statkář se svou matkou. Nikdo netuší, co se skrývá v jejich sklepě…


Jaké skrývá Švéd tajemství?

30. října 2014 v 15:05 | Dave
Román Švéd je více než zajímavou prvotinou - jedná se totiž o velmi rafinovaný thriller s dějem doslova mezikontinentálního měřítka. Ne každý autor by se dokázal napoprvé pustit do takového románu, Robert Karjel si ale poradil na výbornou.


Zpátky do Osla

2. října 2014 v 20:47 | Dave
V dálce bijí zvony. Malá krysa v tmavém bytě spěchá do nory, aby nakrmila svá mláďata. Vtom však narazí na překážku - v cestě jí stojí mrtvé tělo.


Krucifix vstává z mrtvých

20. září 2014 v 11:07 | Dave
Los Angeles zaří temnotou a ulicemi se prohání bestiální vrah, na kterého je nemožné dosáhnout. Nedělá chyby, plánuje, provokuje. Co je však nejstrašnější, má být už podle všeho mrtvý…Wallander stojí nad propastí

14. září 2014 v 23:36 | Dave
Mankell se tentokrát zaměřil na atmosféru a více než kdy předtím dává vyniknout Wallanderovu charakteru. A jak by se dalo čekat, dopadlo to více než dobře. Je možné, že se za obyčejným úsměvem skrývají tak hrozné věci, jaké ystadský sbor postupem času odkrývá?
Celou recenzi najdete zde.
 
 

Reklama